Press "Enter" to skip to content

Valsts parādu dēļ Rīgas 1. slimnīca ir bankrota priekšā

„Pēdējo trīs nedēļu laikā no valdības esam saņēmuši vairākus nepatīkamus pārsteigumus: ir dramatiski samazināts finansējums izglītībai, līdz bankrotam tiek novestas pilsētas slimnīcas, tiek samazināts finansējums sabiedriskajam transportam, nav skaidrības par interešu izglītības nākotni. Valsts rīkojas tā, it kā pašvaldības būtu tās ienaidnieks, nevis pamatu pamats. Tas ir nepieņemami,” uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. 

Valsts obligātās veselības aizsardzības aģentūra (VOAVA) ir parādā Rīgas 1. slimnīcai 0,5 miljoni latu. Ja no 2010. gada 1. janvāra Veselības ministrija pārtrauc finansējumu Rīgas 1. slimnīcai, bez darba paliks vairāk nekā 600 medicīnas darbinieku, kuru atlaišanas pabalstu izmaksai vien būs nepieciešams vairāk nekā pusmiljons latu.

„Valsts rīcība nav tikai neapdomīga, tā ir klaji kaitnieciska, jo apdraud rīdzinieku veselību un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Rīgā. Turklāt bez darba paliek vairāk nekā pustūkstotis cilvēku, kuri varētu strādāt un pelnīt sev iztiku, bet tā vietā viņi būs spiesti nedarīt neko, savukārt valstij būs jāmaksā bezdarbnieku pabalsti. Turklāt, pārtraucot finansējumu Rīgas slimnīcām, tiek likvidētas slimnīcu nodaļas, kuras pašlaik savā specializācijā ir vienīgās valstī,” norāda Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.