Press "Enter" to skip to content

Ušakovs: zemnieki dosies palīgā Rīgai cīņā ar sniegu

Ušakovs uzsvēra, ka zemnieku rīcībā ir gan lielas kravas mašīnas, kas reizē var izvest 50 – 60 kubikmetrus sniega, gan “frontālā traktortehnika”, kas var līdzēt ceļu tīrīšanā, kā arī mazāka lauksaimniecības tehnika, ko var izmanto pagalmu tīrīšanai.

Ušakovs pateicās zemkopības ministram Jānis Dūklavam (ZZS) par to, ka viņš iniciēja šādu pārrunu uzsākšanu ar zemniekiem. Mērs pauda cerību, ka birokrātiskās procedūras, lai samaksātu zemniekiem par darbiem, nokārtos tuvākajās dienās, un jau piektdien zemnieki piedalīsies cīņā ar sniegu. Par palīdzību sniega tīrīšanā zemniekiem maksas dome, bet kopējas izmaksas pašlaik nav zināmas.

Mērs arī uzsvēra, ka naktīs uz ceturtdienu un piektdienu pilsētas prioritāte būs iztīrīt ceļus, kas ved uz skolām, jo ceturtdien beigsies skolēnu brīvlaiks. Viņš atzina, ka pie skolām iztīrīs tikai vienu pievedceļu, norādot – ja pie skolas var piebraukt pa trīs ceļiem, dome nevarēs nodrošināt visu ceļu iztīrīšanu. Tāpat sākotnēji piekļūt varēs tikai skolu galvenajām ieejām, jo visapkārt ēkām sniegu šajās dienas netīrīs.

Mērs arī atzina, ka nevar garantēt, ka dome spēs nodrošināt piekļuvi pilnīgi visām sabiedriskā transporta pieturām. Ušakovs arī norādīja, ka ar ietvēm pie pašvaldību īpašumiem “pārsvarā viss ir kārtībā” un atzinīgi novērtēja ierosinājumu pašvaldību namu pārvaldēm atstāt sniega lāpstas namu kāpņu telpas, lai iedzīvotāji paši varētu piedalīties sniega tīrīšanā.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (LPP/LC) pavēstīja, ka pašlaik vidēji nakts laikā no pilsētas tiek izvesti 1500 kravas sniega, taču šogad sniega apjoms ir milzīgs un tāpēc ar domes rīcībā esošo tehniku nepietiek. Bet Ušakovs apgalvoja, ka šī ir bargākā ziema 87 gados.

Ušakovs pavēstīja arī, ka liela problēma ir apsnigušie jumti, jo “40% no tiem arī tek”. Mērs norādīja, ka sertificētie jumtu tīrīšanas speciālisti ir aptuveni 200, bet namu pārvaldes centīsies ar sniegu uz jumtiem tikt galā.

Mērs stāstīja, ka rēķinos par janvārī iedzīvotāji redzēs izmaksas arī par jumtu tīrīšanu savai konkrētajai mājai, šīs izmaksas netiks vienmērīgi sadalītas starp visiem Rīgas pašvaldību māju iedzīvotājiem.

Savukārt Rīgas pašvaldības policija apņēmusies piespriest bargus sodus par četrām lietām – nenotīrītām ietvēm, lāstekām pie māju korēm, “kas saskaņā ar laika prognozi drīz parādīsies”, no jumtiem nomesto sniegu un nepareizi atstātām mašīnām, kas apgrūtina ceļu tīrīšanu un satiksmi, stāstīja domes priekšsēdis.

Ameriks (LPP/LC) uzsvēra, ka “šobrīd galvenais ir nodrošināt caurbraucamību”. Viņš norādīja, ka gada laikā Rīgas domes budžetā sniega tīrīšanai paredzēti astoņi miljoni latu, ko “liksim visu iekšā un skatīsimies, ko darīt budžeta grozījumos”.

Uškovs stāstīja, ka šī gada Rīgas budžeta grozījumi bija paredzēti maijā, taču, iespējams, jau februārī būs jālemj par papildus finansējumu sniega tīrīšanai. Ušakovs, komentējot citu pašvaldību aicinājumu valdībai sniega dēļ izsludināt ārkārtas stāvokli, uzsvēra, ka Rīgā nav un nebūs ārkārtas situācijas un pašvaldība pati tiks galā.

Ušakovs norādīja, ka pērn pārteriņš par sniega tīrīšanu bija 1,3 miljoni latu, bet šogad janvārī situācija jau ir sliktākā nekā šajā mēnesī pērn, tāpēc “diemžēl nekas labs ar šo naudu mums nebūs”.

Jau ziņots, ka tuvākajās dienās sinoptiķi prognozē stipru snigšanu un sniegputeni, kas tradicionāli apgrūtina satiksmi galvaspilsētā.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.