Press "Enter" to skip to content

Rīgas satiksme sāk akciju Roku darbs… to pamana

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: „Pašvaldība iegulda daudz līdzekļu trolejbusu, tramvaju un autobusu iegādē un uzturēšanā. Ceru, ka šī akcija pievērsīs uzmanību vandālisma problēmai un liks visiem aizdomāties, vai nebūtu labāk ieekonomēt naudu, ko katru gadu tērējam, lai pārkrāsotu tramvajus, mainītu logus autobusos un lāpītu krēslus trolejbusos. Aptaujas rāda, ka sabiedrisko transportu izmanto 94% no visiem rīdziniekiem. Domāsim par mūsu līdzcilvēkiem un ar cieņu izturēsimies pret citu darbu, tad vandālisma seku novēršanai tērējamos līdzekļus varētu novirzīt citiem, daudz lietderīgākiem mērķiem.”

Rīgas satiksmes apkopotie statistikas dati liecina, ka 2010.gadā sabiedriskajā transportā kopumā tika konstatēti 2452 vandālisma fakti – sasisti un saskrāpēti durvju un salona logu stikli, apzīmēti vagoni no ārpuses, sazīmēti saloni, sagriezti, nolauzti vai nozagti sēdekļi, nozagti avārijas āmuriņi un cita veida bojājumi. No tiem 71% (vai 1747) bojājumi veikti tramvajos. Tiešie zaudējumi no vandālisma sabiedriskajā transportā 2010.gadā bija 132 tūkstoši latu, bet 2011.gada pirmajos divos mēnešos iztērēti jau 47 tūkstoši latu.

Katru dienu Rīgas satiksmes darbinieki fiksē negodprātīgu pasažieru veiktus sabiedriskā transporta bojājumus. „Populārākie” vandālisma veidi ir saskrāpēti durvju un salona logu stikli, kā arī apzīmēti vagoni. Visvairāk vandālisms notiek tramvajos – 6., 11. un 4.maršrutā.

Lai arī vandālisma gadījumu un sabiedriskā transporta bojājumu skaits ir daudz lielāks, 2010.gadā Rīgas satiksme ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu vērsās vairāk nekā 100 gadījumos, no kuriem lielākajā daļā tika uzsākti kriminālprocesi. Ja policijai izdodas noskaidrot vainīgās personas, paralēli sodam viņām ir pienākums atlīdzināt Rīgas satiksmei nodarītos zaudējumus, kuru apmērs ir no dažiem līdz pat vairākiem simtiem latu.

Rīgas satiksme aicina pasažierus būt aktīviem un ziņot par gadījumiem, kad sabiedriskā transporta līdzekļi tiek bojāti, policijai vai arī Rīgas satiksmei pa bezmaksas tālruņa numuru 80001919.

Plašāku informāciju par Rīgas satiksmes piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80001919.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.