Press "Enter" to skip to content

Policistiem ir jāsaņem atvaļināšanas pabalstu trīs mēnešu pamatalgu apmērā

Līdz šīm policisti un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu darbinieki ir saņēmuši atvaļināšanas mēneša vidējās izpeļņas trīskārša apmērā pabalstu ko amatpersona saņem, ja tiek atvaļināta no dienesta saistībā ar štatu samazināšanu, neatbilstošu veselības stāvokli vai izdienas pensijas sasniegšanu. Grozījumi “Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” paredz , ka pabalsts tiks samazināts līdz viena mēneša vidējās izpeļņas apmēram.

“Pagājušā nedēļā atlūgumus ir iesnieguši jau vairāk kā simts policisti, kas sasniegušiizdienaspensijas vecumu. Viņus var saprast: ja atlūgums tiks saņemts līdz laikam, kad likums stāsies spēkā, viņi saņems mēneša vidējās izpeļņas trīskāršo apmēra pabalstu. Ja pēc, tad viena mēneša apmērā – stāsta Saeimas PPA “Saskaņas Centra” frakcijas deputāts Ivans Klementjevs. “Policisti, kuri ir godīgi nodienējuši daudzus gadus, tika piekrāpti, viņiem atņēma sociālās garantijas, ar kurām viņi ir rēķinājušies. Saeimas Juridiskais birojs likumprojekta anotācijā atzīmē, ka Satversmes tiesa vairākos spriedumos ir norādījusi uz to, ka ir jāpastāv tiesiskās noteiktības principam. Šajā gadījumā šis princips tiek pārkāpts.

PPA “Saskaņas Centrs” aicina balsot pretpolicistu un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu darbinieku atvaļināšanas pabalstu samazināšanu.

Sociālās spriedzes dēļ Latvijā pieaug noziedzība. Bet cīnīties ar noziedzniekiem drīz nebūs kam, jo no iekšlietu sistēmas piespiež aiziet cilvēkus, kuriem ir milzīga profesionālā pieredze. Valsts pienākums ir nodrošināt iedzīvotāju drošību, finansējot iekšlietu sistēmas darbību. Mēs aicinām Ministru kabinetu un Saeimas valdošo koalīciju atteikties no pabalstu samazināšanas un atrast citus ekonomijas avotus, – atzīmēja Ivans Klementjevs

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.