Press "Enter" to skip to content

Kongresu namā aplūkojams lielais pilsētas makets

Maketā ietverts pilsētas vēsturiskais centrs, Daugava un Pārdaugavas teritorijas, pilsētas ziemeļaustrumu daļa virzienā līdz Ķīšezeram, ietverot Sarkandaugavu, Čiekurkalnu, Lielos un Meža kapus. Pilsēta atveidota ar esošo apbūvi, ielu tīklu, apstādījumiem, ūdenstilpēm. Makets veidots mērogā 1: 1000.

– Aicinu rīdziniekus izmantot šo iespēju un iegriezties Kongresu namā, lai uz savu pilsētu palūkotos no cita rakursa. Proti, ikdienā vairāk ievērojam detaļas, bet šis makets ļauj Rīgu ieraudzīt kopumā, novērtēt tās unikālo izvietojumu, kā arī pilsētbūvnieciskos akcentus, – saka Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs. – Izpētīt maketu varētu būt interesanti arī tiem, kas iecerējuši tuvākajā nākotnē Rīgā īstenot kādus attīstības projektus – lai novērtētu to iederēšanos konkrētā pilsētas vidē.

Pagaidām makets, kas pēc Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma tika izgatavots 2007. gadā, ikdienā kopumā nav apskatāms. Rātsnamā aplūkojama tikai maketa centrālā daļa un Skanstes ielas rajons.

Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe norāda, ka nākotnē makets pilnā apjomā tiks eksponēts pazemes telpā zem Strēlnieku laukuma un Rātslaukuma, kad tie tiks pilnībā rekonstruēti un zem Strēlnieku laukuma tiks izbūvēta pazemes autostāvvieta.
– Tas paredzēts jaunajā detaļplānojumā un ir saistīts ar Okupācijas muzeja pārbūvi. Šāda kompleksa pieeja radīs labu saikni starp Rātslaukumu un Strēlnieku laukumu, jaunu pieeju izstāžu zālei „Rīgas mākslas telpa” un ideālu vietu Rīgas maketam,- saka J.Dripe.
Lielais pilsētas makets Rīgas Kongresu namā būs aplūkojams līdz septembra vidum.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.