Press "Enter" to skip to content

Grozījumi “Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” var veicināt vēlēšanu rezultātu viltošanu

2009.gada 6.jūnijā plkst. 22:00 vēlēšanu iecirkņi tiks slēgti un sāksies balsu skaitīšana. Pašlaik Eiropas Parlamenta vēlēšanu likums paredz, ka brīdī, kad vēlēšanu komisiju locekļiem balsu skaitīšanas laikā notiek pārtraukums, iesaiņotus vēlēšanu materiālus obligāti apsargā policisti vai zemessargi. 

Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā paredz, ka turpmāk pārtraukuma laikā materiālus apsargās nevis policisti, bet divi vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi. Eiropas Parlamenta vēlēšanas šogad notiks vienā dienā ar pašvaldību vēlēšanām. Tāpēc ir pilnīgi iespējams, ka bez policistu uzraudzības paliks arī pašvaldību vēlēšanu rezultāti.

“Mēs uzskatām, ka atteikšanās no policistu pakalpojumiem var veicināt rezultātu sagrozīšanu, jo vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļi parasti ir politisko partiju ielikteņi. Tāpēc viņi var būt ieinteresēti vienā vai otrā vēlēšanu rezultātu iznākumā” – uzskata 9.Saeimas PPA “Saskaņas Centrs” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. ”Saskaņas Centra” deputāti balsos pret Grozījumu Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā pieņemšanu. Mēs uzskatām, ka ir jāsaglabā iepriekšējo kārtību – vēlēšanu materiālus jāapsargā policistiem. Mēs saprotam, ka valstī ir ekonomijas režīms. Ministru kabinets cenšas ieekonomēt, samazinot policistu darbu apjomu un attiecīgi samazinot viņu algas. Bet arī krīzes laikos vēlēšanām ir jābūt godīgām!” 

Priekšā vēl likumprojekta galīgais lasījums.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.