Press "Enter" to skip to content

Valdība mānās ar makroekonomiskajām prognozēm; budžets nākamgad būs “jāgriež” vēlreiz

Urbanovičs sarunā ar aģentūru LETA pauda viedokli, ka koalīcijas pārstāvji gan pirms, gan pēc vēlēšanām melojuši par daudzām lietām, piemēram, nodokļu nepaaugstināšanu. Pēc viņa domām, viena no lielākajām mānīšanām, kas ļoti krītot acīs, esot pārlieku optimistiskā makroekonomiskā prognoze.

“Latvija ir vienīgā valsts pēckrīzes periodā, kas prognozē IKP pieaugumu, lielāku par 3%. Tā ir vienkārši cilvēku mānīšana vai pašapmāns,” sacīja SC pārstāvis, piebilstot, ka tā drīzāk esot nevis drosmes, bet viltības izpausme.

“Var sākumā prognozēt lielākus ieņēmumus, lai panāktu mazāku izdevumu griešanu, bet šādi valsts budžets būs uz īsāku periodu, nevis gadu, un tiks griezts pa daļām,” skaidroja Urbanovičs, piebilstot, ka pie šāda plāna nākamgad būs nepieciešama atkārtota sāpīga izdevumu mazināšana ar budžeta grozījumiem.

Politiķis arī pauda skepsi par ekonomistu cerīgajām prognozēm, norādot, ka “katrai partijai ir savi ekonomisti” un katram ekonomistam – savas sajūtas un simpātijas.

Urbanovičs norādīja, ka SC vēl neesot bijusi iespēja iepazīties ar budžeta projektu, bet jau tagad varot paust negatīvu attieksmi pret iecerēto nodokļu paaugstināšanu, jo tā vēl vairāk mudināšot uzņēmējus “meklēt labākus medību laukus” un kavēšot ekonomikas attīstību.

SC frakcijas vadītājs gan atzina, ka vēlētāji koalīcijai droši vien piedošot arī šos melus, bet SC ar budžeta projektu iepazīsies, izvērtēs un sniegs konstruktīvus viedokļus.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.